Długopis z grawerem

17-03-2020

Długopisy z grawerem są idealnym gadżetem marketingowym. Wiele firm korzysta z promocji w socialmediach dlatego tak ważnym są fizyczne aspekty obdarowywania potencjalnych i obecnych klientów. Namacalna forma promocji zawsze daje przewagę nad konkurencją.

Jak powstaje grawer na długopisach?

W dzisiejszej dobie nowocześniej technologii znakowanie na metalowych długopisach wykonuje się za pomocą laserów. Pozwalają one na wykonanie szczegółowych logo oraz drobnych napisów na korpusie długopisu. Grawer to nic innego jak ściągnięcie wierzchniej warstwy korpusu odsłaniając wcześniej wybrany wzór.

Na jakim materiale wykonuje się grawer?

Głównie na metalu i drewnie. Długopisy z plastiku, papieru i innych tworzyw sztucznych są przeznaczone pod nadruk. Grawer by mógł stopić lub zniszczyć produkt.

Czy grawer może mieć różne kolory?

Nie- tylko górna warstwa powłoki jest zdzierana i odsłania powierzchnię. Grawer będzie mieć kolor jak powierzchnia pod lakierem. Nie jest możliwe wypełnienie takiej powierzchni farbą.

Lepszy jest grawer czy nadruk?

Nadruki oraz grawer mają tak samo wiele zalet ale metoda do znakowania dla każdego przedmiotu jest z góry dobrana by była możliwość uzyskania jak najlepszego efektu. Wygrawerowane logo, napis lub wiadomość na długopisie wygląda zdecydowanie bardziej elegancko jak i również grawer jest nadzwyczaj wytrzymały. Długopisy reklamowe z grawerem prezentują się solidnie i sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających kontrahentów.